Dva sitkomy, jeden overený prvok: Čo má spoločné Kutyil s.r.o. a Dovidenia, stará mama?

Pre správne prehrávanie videí potrebujete mať nainštalovaný Adobe® FLASH PLAYER. Prosím kliknite na ikonku pre spustenie inštalácie.

Stiahnuť flash player

Dôležité upozornenie:
Po stiahnutí inštalačného súboru, skôr ako ho spustíte zatvorte všetky okná Vášho prehliadača. Ak máte prehliadač Mozilla Firefox, zatvorte aj okno so zoznamom sťahovaných súborov, ak ho máte otvorené.

Po inštalácií sa zmeny prejavia až po zatvorení všetkých okien Vášho prehliadača a opätovnom spustení.

Diváci televízie JOJ si určite veľmi dobre spomínajú na úspešný sitkom Kutyil s.r.o. Bláznivé príbehy domáceho majstra Lajosa Gyönyörűa a jeho podarenej rodinky v hlavných úlohách s Andym Krausom a Viki Rákovou si zamilovali mnohí diváci aj pre svojrázny humor. Zábavné scénky boli podfarbené smiechom, ktorý sme po jednotlivých hláškach počuli. Ten je súčasťou aj najnovšieho sitkomu z pera Andyho Krausa s názvom Dovidenia, stará mama. Smejúce sa publikum však v oboch sitkomoch nebolo dielom modernej techniky. V štúdiu boli počas nakrúcania prítomní aj reálni „smieškovia“. „S týmto mám výborné skúsenosti od čias, keď som robil svoj prvý sitkom. Smieškov sme využívali. Využívali sme ich aj v Kutyilovi a veľmi sa nám osvedčili. Je to veľmi dobré kvôli atmosfére, lebo reagujú na to, čo sa tu deje. Každému hercovi spraví dobre, keď povie pointu a niekto sa zasmeje. Je to aj z psychologického hľadiska veľmi dobré,“ myslí si Kraus. 

Smieskovia

Zdroj: Takto vyzerajú naši sitkomoví "smieškovia".

Takzvaní smieškovia sedia počas nakrúcania priamo v sitkomovom ateliéri a na televíznej obrazovke sledujú, čo sa deje „na pľaci“. Hoci majú od tvorcov približne naznačené, kedy by sa mali zasmiať, realita je taká, že sa často smejú aj na nepredpísaných situáciách. „Majú naznačené miesta, na ktorých by sa mali zasmiať, ale keď s nimi komunikujem, reálne na tých miestach by sa tak či tak zasmiali. Dokonca sa smejú aj na miestach, ktoré naznačené nemajú,“ prezradil Andy. 

Sledujte sitkom Dovidenia, stará mama aj dnes o 21:40 na JOJke!

Aj vy ste milovali sitkom Kutyil s.r.o.? Pripomeňte si jednu z najzábavnejších epizód na tomto linku úplne zadarmo! 

Ďakujeme za vaše názory

Fotka